Yine yaz, yine yaz

6 Temmuz 2012 Cuma10 gün diye başlayan, 'Arada akşamları uğrarım' diye teselli bulan bu tur, 16. gününde daha bitmedi. Sadece 1 gece geldi, gece 11'den sabah 4'e kadar evdeydi. Sabah Güneş 'Rüyamda babamı gördüm' dedi, aslında o gece gerçekten babasıyla uyuduğunu anlamadan. Bu haftaiçi gün saymaya başladım, kuzulara belli etmeden. Çarşamba evde olacaktı sözde, perşembeye kaldı, sonra cuma kesin oldu. Bugün pazara kaldı..
10. yazımız ve ben çoktan hayal kurmaktan, plan yapmaktan vazgeçtim. Ama tam hazırlanıp, kafamda en azından, çocuklara 'Akşam babanızı almaya gidiyoruz.' dediğimde bozulunca herşey, kontrolümü kaybediyorum.


Güneş çok belli ettirmiyor, ama Uluç Ege, her gece yatmadan soruyor, telde konuşuyor,sabah gözünü açmadan, bu gerçek, uyanmak üzereyken soruyor, 'Bugün geliyo mu babam!!'
Dün bi an dayanamadım artık, tansiyonum 10-5. Aslında benim için normal sayılabilir ama inanılmaz bi başdönmesi, boynum tutuk, çocuklarla üçümüz uyuyoruz ve ben uyku metodcularını evime davet ediyorum fikir vermeden önce. Babalarının evde olmayışını çok anlamasınlar diye, sabah deniz, öğleden sonra bahçe, akşam oyun alanı, yorgunluktan hemen sızsınlar, çok fazla sormasınlar diye gece 10'da mutfaktan sütü alıp doğru yatağa derken, iflas etmek üzere bünyem..
Sonuç şimdilik pazar gibi görünüyor gelişi. 1 gün durup şimdilik 1 hafta gibi belirlenen yeni bir tur!!
Bodrum'da yaşıyorum ve yazlardan nefret ediyorum nokta!!

1 yorum:

a. gizem dedi ki...

ıkı cocukla zor... ne desek zor... kolaylıkla gecsın