Mazi kalbimde bir yaradır....

28 Ocak 2009 Çarşamba

Çocukluğumun eeeeennn güzel dizisi...
Huxtable'ların sıradan ama çoook eğlenceli hayatı.. Sezai Aydın'ın sesiyle Bill Cosby dadından yenmez. Baba, kadın doğum uzmanı, anne başarılı bir avukat, kızlar 8o'lerde ne kadar bakımlı olunursa öyle, bazıları üni.de okuyor.
ABD'nin acımasız zenci imajını yıkmak için kurulmuş çoook tatlı bir aile. İlginç bir şekilde görülür ki, eve gelen postacıdan, kapının önünden geçen insanlara kadar herkes zencidir. Sadece arada görünen ve işleri her zaman bozan bir hastaları vardır 'beyaz' olan :)
Şimdilerde her akşam 19.30'da Comedymax'de anılarımızı tazeliyoruz eyp ile.

Beni en çok şaşırtanlarsa bunlar oldu:

Evin en küçük kızı, Rudy, Emmy ödüllerinin en küçük adayı olmuş.Evin en güzel kızı, Denise, Lenny Kravitz'le evlenip boşanmış.Evin tek oğlu, sürekli yeni çıkan bıyıklarıyla övünen, Theo, öküz gibi bi herif olmuş deyim yerindeyse :)
Babalarının babası, Heathcliff Huxtable, hala çoook tatlı. Oğlu vefat etmişti yakın bir zamanda..

4 yorum:

Rahsan Collyer dedi ki...

Tesadüfün böylesi, valla 2 gün önce aklıma gelmişti bu dizi nerden estiyse. Ne çok severek izlerdik yahu.

esin ve ömer dedi ki...

Ben küçükken bayılırdım bu diziye o zamanlar böle bir ailem olmasını çok isterdim ,belkide bu dizi çok çocuk kavramına benim sıcak bakmama neden oldu :)

Bahar Eren dedi ki...

ne güzeldi o günler...

Her bir bölümü sıkılmadan, dikkatle izlerdim.
Özenirdim kızların anne ve babasıyla ergenlik sorunlarını arkadaşca çözebilmelerine.
Denise, faworimdi. Hem güzel hemde başarılı. Asi ama yinede sevecen bir kişilik :)
Hem eğitici hem eğlendirici bir diziydi. Oynatsalar, yine keyifle izlerdim diye düşünüyorum.

Adsız dedi ki...

Yakın zamanda Bill Cosby'nin o diziyle ilgili anılarını gösteren bir belgesen göstermişlerdi. Denise'in gerçekte de ne kadar asi olduğunu, Rudy'nin büyüdükçe popülerliğinin azaldığını ve o yüzden diziye Denise'in üvery kızını dahil ettiklerini ve gerçekten seyirci önünde çekim yaptıklarını, o yüzden dizi çekimlerinin başlı başına bir macera olduğunu vs... Theo felaket olmuş bu arada...Rudy de çok güzel bir kadın olmuş.